Aktualności

Szacuje się, że w 2011 bez konta bankowego pozostanie jeszcze jedynie 20% osób pełnoletnich w Polsce wobec 22% w roku 2010, kiedy to ankietę przeprowadzało NBP. Jeżeli już masz konto bankowe lub zastanawiasz sie nad otwarciem nowego, ten serwis finansowy pomoże Ci wybrać odpowiednie konto bankowe z minimalnymi opłatami i maksymalnymi korzyściami dla klienta, zapraszamy.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Sondy

W jakim banku masz konto?
 

Ostatnie komentarze:

Jak założyć konto w banku?
czwartek, 19 maja 2011 20:21

Konta osobiste są obecnie najpowszechniejszymi produktami bankowymi. W wyniku tego, że pieniądz coraz częściej ma postać zdematerializowaną, konta bankowe stają się niezwykle funkcjonalne. Coraz rzadziej bowiem różnego rodzaju transakcje są przeprowadzane przy wykorzystaniu gotówki. Korzystanie z przelewu zwłaszcza przy większych kwotach jest dużo bezpieczniejsze i wygodniejsze, gdyż nie wymusza to na nas poruszania się z duża ilością gotówki, narażając się tym samym na atak złodzieja. Bardzo szeroka oferta kont bankowych sprawia, że każdy z klientów jest w stanie odnaleźć konto dopasowane do jego potrzeb. 
Banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach każdy z nas ma mnóstwo spraw na głowie, przy deficycie wolnego czasu.  Dostosowując się do potrzeb klientów założenie konta bankowego trwa tylko chwilę i tak na prawdę wiąże się z wyborem odpowiedniego banku i podpisaniem umowy.


Sposoby założenia konta bankowego.


Konto bankowe możemy założyć w dwojaki sposób: poprzez wizytę w placówce banku, bądź też korzystając z formularza internetowego. Do założenia konta bankowego w oddziale banku wystarczy nam jedynie dowód osobisty. Banki nie wymagają żadnego rodzaju zaświadczeń czy też wykazu naszych dochodów, jak ma to miejsce w przypadku ubiegania się o kredyt. Udając się do placówki banku dobrze jest wcześniej zastanowić się jakie cechy konta bankowego są dla nas kluczowe, tak aby pracownik banku mógł zaproponować nam konto, które najlepiej wpisze się w nasze oczekiwania. Dla jednej osoby najważniejszy będzie brak opłat za prowadzenia konta, dla innej np.  darmowe wypłaty środków z wszystkich bankomatów. Po dokładnym zapoznaniu się z warunkami umowy i po złożeniu naszego podpisu stajemy się posiadaczem własnego rachunku bankowego, na który to może otrzymywać przelewy, bądź regulować za jego pośrednictwem nasze zobowiązania. Jedyną rzeczą jaka nam jeszcze pozostaje to oczekiwanie na kartę debetową lub kredytową, która najczęściej jest nam dostarczana za pośrednictwem poczty.
Jeśli jednak nie mamy czasu, ani ochoty fatygować się do oddziału banku mamy możliwość również założenia konta za pośrednictwem formularza internetowego. W zależności od konkretnego banku formularz ten może wyglądać nieco inaczej, nie mniej zawarte są w nim podstawowe dane osobowe. Po poprawnym wypełnieniu formularza po kilku dniach odwiedzi nas kurier z umową dotyczącą naszego konta bankowego. Umowa jest podpisywana w obecności kuriera, który zabiera jedną z podpisanych kopii, aby dostarczyć ją do banku. W momencie gdy bank otrzyma podpisaną przez nas umowę, nasze konto bankowe zostaje aktywowane i możemy już w pełni korzystać z wszystkich jego możliwości.